Düşük Hapı ile Gebelik Sonlandırma

Düşük hapı, düşük hapı nedir, gebelik sonlandırma, erken gebelik sonlandırma gibi terimler için kullanıcıların sorularına cevap vermek için bu açıklamayı yapmak istiyorum. Bugün bakıldığın da geçmişte bu uygulama Türkiye de uygulandı ve kişiler bu durumdan memnun kaldılar ancak Sağlık bakanlığımızın almış olduğu karar neticesinde Düşük Hapı Satışı ülkemiz de yasaklandı.

Düşük Hapı Neden Yasaklandı

Evet yukarı da da belirttiğimiz gibi ülkemiz de yasaklı olan bu ilaç için en büyük neden kanamalar da düzensizlik yarattığı belirtilmesidir. Bu doğrtultu da sadece doktor kontrolünde kullanımı yasal hale getirilmiştir. Bugün bakıldığın da geçmişte olduğu gibi her ne kadar alımı zor olsa da ülkemiz de bu ilaç ile Gebelik Sonlama yapılır. Buna istinaden olarak yoğun talep ile internet üzerinde belirli siteler de bunu her ne kadar satışı yasal olmasa da halen satanlar var.

Bu durum içerisinde olmamak adına korunma yöntemlerini bilmenizde fayda var. kişiler bazı durumlar da korunma konusun da eksik kalabilir. Bunun için yapmanız gereken bu korunma yöntemlerini iyi bir düzeyde araştırmak ve korunmaktır.

Evlilik dışı ilişkiler de kesinlikle korunmadan ilişkiye girmemenizi tavsiye ederiz. Gebelik Haftası konusunda bazı dönemler rahat olabiliyoruz. Ancak kesinlikle bu durumlara bakmadan tüm korunma yöntemleri konusun da kendinizi güvene almalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*