Düşükte Gelen Parçalar Nasıl OLur

Bugün her anne adayının başına gelebilecek bir durumu kaleme almak istiyorum. Gebelik sorunları arasın da bir de yer alan Düşük Yaptığında Gelen Parçalar dır. Bu İstenmeyen Gebelik durumların da değil Anne adayının bilerek ve isteyerek yapmadığı durumlar da gerçekleşir. Bunu da anlamanın belirli yolları vardır. Başlıkta da belirmiş olduğumuz gibi bu durum da Eğer düşük yaptığınızı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bir de buna düşük denmesin de ki en büyük sebep gebeliğin başladığından itibaren 24 hafta geçmemişse öncesine Düşük Yapma denir. Bu da anne adayı istemsi durumda ise onun için zor bir durumdur. Tabi önceliğimiz burada bu sorun başınıza geldiğini nereden anlarsınız ve neler yapmanız gerektiği hakkında olacak. Şİmdi hep birlikte önemli başlıklara göz atalım.

Düşükte Gelen Parçalar:

Evde Düşük yapma sürecinde olan Anne adayının dikkat etmesi gereken en önemli durumları sıralamak istiyorum. Bu gibi ve benzeri durum ile karşılaşıldığın da doktorunuz ile iletişime geçmeniz de fayda var. Gebeliğin ilk dönemlerin de her 100 kadından birinin başına gelebilecek bir durumdur. Bunun olmasının ya da oluşmasının milyon sebebi olduğunu bilmenizi isteriz. önemli olan bu gibi durumları doktorunuz ile görüşerek ilerisi için neler yapılabilir konusun da bilgi alabilirsiniz.

1 Sık sık olmasa da Kusma Görülebilir.,

2 Mide bulantısı Gün içerisinde ara ara da olsa olabilir.

3 Sizi rahatsız edecek düzeyde Ateş,

4 Sırtta ve bele doğru ağrı,

5 Sık sık gün içinde Karın ağrısı,

6 Uygun istemiyle Yorgunluk,

7 Hafta içerisin de Vajinal kanama,

8 Vajinadan sıvı olacak biçim de su gelmesi,

9 Vajinadan parça gelmesi bu kan pıtısı biçiminde görülebilir.

10 Kahverengi ya da pembemsi akıntı

Bunlar gebeliğin 20. haftasına kadar görülebilir. Bu gibi durum da Anne kesinlikle bir doktora görülmelidir. Kanamanız ve akıntınız düşük yaklaştıkça daha sık olmaya başlar. Bu da istenmeyen sağlık sorunları doğurabilir. Ayrıca doktorunuz ile görüştüğünüz de düşük sırasın da gelen parçalar da doktora götürmeniz de fayda olabilir.

Düşük Yaptıktan Sonra Parça Gelir mi?

Düşük Yapmanın farklı yöntemleri ve çeşitleri vardır. Bu durum da bazılarımızın şu sorusu olabilir. Düşük den sonra gelen parçalar kalır mı, ya da Biter mi? Bu durum da ne yapmam gerekir gibi sorular ile karşılaşıyoruz. Bu durum da doktor kontrolünde Karar alabilirsiniz. Bazı zamanlar da Gebeliğiniz ilerleyen haftalar da sonlandıysa parçalar kalabilir. Bu parçaları da Kürtaj işlemi ile aldırabilirsiniz.

Bakınız: https://www.gercekdusukhapi.net/kurtaj-yontemleri/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*