En Erken Kürtaj Kaç Haftalıkken Yapılır

Kürtaj için en uygun hafta 6 ila 8. hafta arasındadır. Tabi bu durum sağlık gereksinimleri gereği bazı zamanlar da erken ya da daha sonra da olabilir. Ancak en erken Kürtaj tarihi diye birşey de aslında yoktur. Bir anne adayı dilediği zaman başvuru da bulunarak bu işlemi sonlandırabilir. Burada en önemli nokta işlem yapılmadan önce kesinlikle doktor kontrolünden geçmeniz gerekiyor. İlgili doktorunuz sizin için en uygun haftayı belirleyecektir.

Kürtaj Kaç Haftaya Kadar Yasal?

Her ne kadar gebeliğin sonlandırılması durumların da bazen geç kalınmış olsa da 10. haftaya kadar yasal olarak yapılabilir. Diğer tarihler için Kürtaj işlemi yaptıramazsınız. Cenin dediğimiz durum artık insan vücudu halini almaya başlamıştır. Lütfen bu gibi konularda ilgili hekimlere başvurunuz. Bu konuda tüm hastaneler Size destek verebilirler.

Kürtaj Yaptırmak Acıtır mı?

Evet bu çokca merak edilen sorulardan biri. Kürtaj çeşitlerine ve gebeliğin haftasına göre bu durum değişkenlik gösterebilir. Ancak anestezi uygulanırsa hangi Kürtaj Çeşidi olursa olsun işlem sırasın da ağrı hissetmezsiniz. Sadece bir kaç gün ameliyat sonrası ağrılarınız olabilir. Zaten bunun için de doktorunuz gerekli reçeteyi oluşturuyor. Diğer acil durumlar için iletişim halinde olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*