Kürtajsız Nasıl Düşük Yapılır

Uzun zamandır gelen sorulardan birtanesi olan Kürtajsız Gebelik Sonlandırma, Kürtajsız Düşük Nasıl Yapılır? gibi sorulara cevap vermek istiyorum. Evet tabi ki bu yöntemin haricinde de yöntemler bulunuyor. Bunların en başında ise Vakumlu kürtaj geliyor. Keşke tek sorun bu olsaydı dediğinizi duyar gibiyim. Bir de bu işin evlilik dışı olan gebelik sonlandırma istemi de var olduğunu biliyorum.

Bunu aşşağı da sizlere tek tek açıklama metni olarak yazmak istiyorum. Bilmenizi isterim ki Kürtajsız Düşük gerçekleştiğin de kesinlikle yanınız da birinin olması gerekiyor. Bu gibi durumlarda kanamalar artabilir ve bir hekim kontrolünde olmalısınız.

Ancak şunu bilmenizi isterim ki ülkemiz de Evlilik dışı gebelikler için de çözüm yolu bulunuyor. Yasal olarak da bunun için başvuru yapabilirsiniz.

Günümüz şartların da artık bu işlemler çok da zor değil. Tıbbi olarak da Düşük işlemi geçerli ve kabul edilebilir. Bir de şunu bilmenizi istiyorum ki 28. haftadan önce gebeliğin son bulmasının düşük olarak isimlendirildiğini anlatan Berker, gebeliklerde erken doğum ya da düşük riskinin her zaman olabildiğini, düşük belirtilerine karşı hekimin ve anne adayının dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Düşük girişimi amacıyla en sık ebegümeci, tavuk teleği ve şiş, tığ, toka gibi batıcı aletler ile sabun gibi maddeler kullanılmaktadır. Vakalar, utanma, suçluluk, gizlilik, saklama gibi gerekçelerle yaptıkları ya da yaptırdıkları bu tür girişimleri söylemeyebiliyorlar. Ölümcül sonuçlara yol açan septik düşük sonrası enfeksiyon ve şok tanısında, hikayenin hekim tarafından bilinmesi önem taşıyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*